Címke: Hitelbiztosítás
Coface hitelbiztosító: A nagyvállalatok jól vészelték át a tavalyi járványt
Közép- és Kelet-Európa 500 legnagyobb vállalatának (CEE Top 500) árbevétele 2020-ban az előző évhez képest 3,3 százalékkal 667 milliárd euróra csökkent, az érintett cégek ezek szerint jól alkalmazkodtak a járványhelyzethez - állapította meg felmérésének eredményeit ismertetve csütörtökön a Coface hitelbiztosító.
Az építőipari körbetartozások és a hitelmoratórium lejárata még sok fejtörést okozhatnak
Nem következett be ugyan a hitelbiztosítók által prognosztizált 10-20%-os növekedés a felszámolási és a csődeljárások tekintetében a tavalyi évben, az építőipari körbetartozások és a hitelmoratórium lejárta miatt azonban még idén sem lélegezhetnek fel az érintett vállalkozások.
Kongatja a vészharangot az Atradius Hitelbiztosító – eddig megúsztuk, de idén csődhullám jöhet!
Az Atradius hitelbiztosító elemzése szerint Magyarországon tavaly a globális átlagot meghaladó mértékben, 18 százalékkal csökkent a csődök száma.
Euler Hermes: 2021-ben likviditási sokk érheti a magyar vállalatokat
Magyarország 2022-re érheti el a járvány előtti gazdasági teljesítményt, addig azonban kemény két év vár a magyar vállalatokra – figyelmeztet az Euler Hermes legfrissebb előrejelzése.
Atradius: Az elmúlt 40 év legsúlyosabb válságát okozza a koronavírus a világgazdaságban
Az idén 5,1 százalékkal csökken a globális gazdaság, egyebek mellett ez áll az Atradius hitelbiztosító elemzésében. A tanulmány szerint a globális kereskedelem 15 százalékkal esik vissza. A fejlett országok GDP-je összesítve várhatóan 6,6 százalékkal csökken 2020-ban.
Euler Hermes Hitelbiztosító: Drámai veszteség várható a világkereskedelemben
Negyedévente 320 milliárd dollár veszteséget okoz a világkereskedelemben a koronavírus-járvány, ebből az európai turizmus 53 milliárd dollár kiesést szenved el, a helyzet az év második felében javulhat
Továbbra is rekordszinten hitelezik a vevőiket a magyar vállalatok
Az Atradius hitelbiztosító Fizetési Szokások Barométere című elemzése szerint Kelet-Európában még mindig a magyar vállalatok hajlandók a leginkább a hitelre történő értékesítésre (57,6 százalék), és még mindig Magyarországon a legkevesebb a késedelmes kifizetés (26,7 százalék).
Nőtt a magyar nagyvállalatok száma a Coface régiós toplistáján
Tavaly a kelet-közép-európai régió 500 legnagyobb vállalata 580 milliárd eurós árbevételt ért el, a legnagyobb régiós vállalatokat felsoroló listán ugyanakkor 8 százalékkal 75-re nőtt a magyar cégek száma