Az utóbbi években egyre gyakoribbá váltak a szélsőséges időjárási események és az ezek által okozott károk. Idén is komoly viharokkal indult az év: február első hétvégéjén sokfelé okozott károkat az erős szél. A legerősebb széllökést a Kab-hegyen mérték, ezzel fel is állt az új országos napi rekord, megelőzve az eddigi csúcstartó János-hegyet. Szombaton a második és a harmadik legnagyobb széllökéseket a sármelléki reptéren és a siófoki kikötőben mérték.
Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság közlése szerint a február 5-i, szombati szélvihart követően és vasárnap több, mint 4800 bejelentés érkezett hozzájuk. A tűzoltóknak komoly munkát adott az erős szélvihar, több, mint 2700 helyszínen kellett beavatkozniuk.
A Generali Biztosítóhoz hétfő délig közel 2500 bejelentés érkezett, a vállalat becslései szerint a károk értéke elérheti a 350 millió forintot.
Az erős szél fákat döntött ki, sok esetben utakra, kerítésekre, házakra, autókra dőltek a fák. Szinte minden vármegyét érintett az erős szél, a legtöbb munkát Somogy, Baranya és Tolna vármegyében adta a viharos időjárás a tűzoltóknak.
KORÁBBAN ÍRTUK
Nyugdíj felmérés: Dermesztő eredmények a Generali Biztosító új kutatásában
Keleti nyitás: A Generali indiai biztosítási cégekben szerzett többségi tulajdont
Ugyanezt támasztják alá a Generali adatai is.
Eddig a kárbejelentések zöme Baranya, Somogy és Tolna vármegyéből érkezett: Pécs, Kaposvár, Veszprém és környékük szenvedte meg leginkább az erős szélvihart.
Hogyan előzhetjük meg a károkat?
- A legfontosabb, hogy rendszeresen tájékozódjunk az aktuális időjárásról.
- Ha erős szél várható, az első dolgunk az legyen, hogy bezárjuk az ablakokat és védett helyre visszük a szabadban lévő vagyontárgyainkat, autóval pedig, ha lehet, ne parkoljunk fa alá.
- Ha vihar is várható, érdemes áramtalanítanunk elektromos eszközeinket: a villámvédelemmel ellátott elosztók is megoldást jelenthetnek, de tartsuk szem előtt, hogy egy közeli villámlás még így is kárt tehet az eszközeinkben a telefon-, internet- vagy tévékábel-csatlakozáson keresztül.
- Ha kertes házban lakunk, mindig tartsuk tisztán az épület ereszeit és csatornáit, hogy a lezúduló csapadékot megfelelően el tudják vezetni.
Emellett nem csak arra fontos figyelmet fordítani, hogy legyen biztosításunk az ingatlanon, de arra is, hogy ne váljunk alulbiztosítottakká – legalább évente aktualizáljuk biztosítási szerződéseinket.
Ez különösen ajánlott az ingatlanunk esetleges fejlesztését, korszerűsítését, ingóságaink gyarapodását követően, hogy megfelelő biztosítási fedezettel rendelkezzünk.
Az egyre kiszámíthatatlanabb természeti katasztrófák és a folyamatosan emelkedő építőipari költségek ugyanis egyre magasabb átlagos kárkifizetéseket eredményeznek.
KORÁBBAN ÍRTUK
Generali Előrelátók: Fiatalok és az öngondoskodás, avagy milyennek látja a jövőt az Y generáció?
Generali felmérés: Stressz és alvászavar, ezek kínozzák a magyarokat – mit tehetünk?
Akár már a kárfelmérés napján a pénzünkhöz juthatunk
Ha mégis megtörtént a baj és kárunk keletkezett, akár videós kárrendezéssel, egy okostelefon segítségével pár perc alatt rendezhető a kár.
Vagyonkároknál akár 5-7 perc, míg gépjárműkároknál 10-15 perc alatt megtörténik a felmérés, és amennyiben a videóhívás alapján a kár rendezhető, a kárösszeg utalása is megtörténik.
Az azonnal indított kifizetés tehát már néhány percen belül a bejelentő számláján lehet.
Emellett fontos figyelmet fordítanunk nem csak lakóházunkra, de például a nyaralónkra is: érdemes mielőbb ellenőrizni a nyaralót és az esetleges károkat is, ha pedig károsodott az ingatlan, akkor haladéktalanul jelentsük be a kárt.
Nyitókép: Biztosító Magazin.
Tetszett a cikk? Ne felejtsétek el megosztani! Köszönjük!
KÉRJÜK, HOGY TÁMOGASD A MUNKÁNKAT!
A Biztosító Magazin küldetése, hogy elősegítse Magyarországon a biztosítási tudatosság növekedését, valamint, hogy platformot teremtsen a szakmában dolgozó kollégák személyes márkájának építésére.
Ha neked, is fontosak ezek az értékek, akkor kérjük, hogy támogass minket! Kis összegnek is örülünk és hálásak vagyunk érte.