Hanák Gábort, a KPMG aktuárius igazgatóját a szakma nemzetközi szervezetének (International Actuarial Association – IAA) háromtagú csúcsvezetésébe választották a szervezet chicagói közgyűlésén.
Az 1895-ben alapított IAA feladata, hogy elősegítse az aktuáriusi szakma globális fejlődését, és biztosítsa a közérdek érvényesülését. A háromtagú csúcsvezetés tagja a szervezet aktuális, egy évre megválasztott elnöke, valamint az előző és a leendő elnök – ők felelősek a végrehajtó bizottság munkájának szervezéséért, amely az IAA stratégiáját hajtja végre.
Hanák Gábort most leendő elnökké (President Elect) választották – ezt a tisztet 2018 januárjától tölti be, és 2019-ben lesz a szervezet elnöke, majd 2020-ban, mint leköszönt elnök, még egy évig dolgozik a csúcsvezetőségben.























