Kétnapos ellenőrzést tartottak a rendőrök a Budapesti Közlekedési Központtal közösen a buszsávokban, ezalatt 55 bírságot szabtak ki – közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság kedden a police.hu oldalon.
Azt írták: az ellenőrzésen az autóbuszsáv használatával összefüggő jogsértések miatt 48 helyszíni bírságot alkalmaztak, hét járművezető pedig közigazgatási bírságot kapott.
A rendőrök többi között a buszsávban közlekedés miatt 39 esetben, a buszsávban és a kerékpársávon várakozás miatt egy-egy alkalommal, ötször a záróvonal átlépése, egy alkalommal vezetés közben kézben tartott mobiltelefon használata, egyszer pedig fólia szabálytalan használata miatt szabtak ki helyszíni bírságot.
Tilos jelzésen áthaladás miatt hét esetben közigazgatási bírságot alkalmaztak – tudatták.
Nyitókép: MTI / Archív.
Tetszett a cikk? Ne felejtsétek el megosztani! Köszönjük!
KÉRJÜK, HOGY TÁMOGASD A MUNKÁNKAT!

A Biztosító Magazin küldetése, hogy elősegítse Magyarországon a biztosítási tudatosság növekedését, valamint, hogy platformot teremtsen a szakmában dolgozó kollégák személyes márkájának építésére.
Ha neked, is fontosak ezek az értékek, akkor kérjük, hogy támogass minket! Kis összegnek is örülünk és hálásak vagyunk érte.