A COVID-19 új törzsét tenyésztették ki az USA-ban, amelynek halálozási aránya 80 százalékos volt laboratóriumi körülmények között! A BioRxiv -ben megjelent jelentés szerint az „eredeti Wuhan-törzs” és a „nagyon fertőző” omikron kombinálása 80%-os letalitású változatot eredményezett – szúrta ki a pravda.ru orosz hírportál.
Nem volt még elég az ilyen kutatásokból? – Teszik fel sokan a kérdést
A bostoni tudósok kifejtették, hogy „találmányuk” „megbízhatóan legyőzi a vakcina által aktivált immunitást” és „súlyos betegséget” okoz – a vele fertőzött laboratóriumi egerek 80%-a elpusztult a tesztelés során. (teljes nonszensz – a szerk.)
Míg mutáns törzsünk valószínűleg kevésbé halálos az emberre, mint egerekre, ötször több vírusrészecskét termel laboratóriumban növesztett emberi tüdősejtekben, mint az Omicron variáns.
– írják a virológusok.
Az emberek tanácstalanok: De miért???
A tanulmány híre felháborodást váltott ki az internetezők körében.
Az emberek úgy vélik, hogy a tudósok veszélyes játékot játszanak, és emlékeztetnek arra, hogy a kínai Wuhan Virológiai Intézetben végzett hasonló, a „gain of function” kutatás (a kórokozók hatékonyabbá tételére vonatkozó kifejezés) egyszer egy globális koronavírushoz vezetett.
Mára már bebizonyosodott, hogy az Egyesült Államok finanszírozta ezeket a funkciójavító kutatásokat a Wuhan Institute-ban, bár még mindig nem világos, hogy a járványt okozó konkrét koronavírus a laboratóriumból származik-e.
Az ilyen kísérleteket teljesen be kell tiltani, ez játék a tűzzel.
– mondta Shmuel Shapira, az Izraeli Biológiai Kutatóintézet korábbi vezetője a bostoni kísérletekről a Daily Mailban megjelnet írásra hivatkozva
This should be totally forbbiden, Its playing with fire.
Boston University CREATES new Covid strain that has an 80% kill rate https://t.co/4zSmwcsjmi— Prof Shmuel C. Shapira MD MPH (@shmuelcshapira) October 17, 2022
Hányszor mondták a virológusok, hogy nem teszik halálosabbá a kiméra SARS-vírusokat? Hányan???
– írta Paul Tucker riporter a Twitteren.
Egyébként nem a bostoni csapat az egyetlen tudós, aki a járvány után visszatér a potenciálisan veszélyes kutatásokhoz:
Az EcoHealth Alliance, az a magáncég, amely 2020-ig finanszírozta a Wuhan Institute teljesítményjavító kutatásainak nagy részét, 650 000 dolláros támogatást kapott a múlt hónapban, hogy tanulmányozza „a denevér koronavírusok jövőbeni megjelenésének lehetőségét Mianmarban, Laoszban és Vietnamban”.
A 2019-ben kirobban koronavírus járvány forrását – dacára az emberiség rendelkezésére álló technikai eszközök sokaságának – a mai mapig nem találták meg; vagy megtalálták, csak nem merik nyilvánosságra hozni.
Nyitókép: Unsplash.
Tetszett a cikk? Ne felejtsétek el megosztani! Köszönjük!
KÉRJÜK, HOGY TÁMOGASD A MUNKÁNKAT!
A Biztosító Magazin küldetése, hogy elősegítse Magyarországon a biztosítási tudatosság növekedését, valamint, hogy platformot teremtsen a szakmában dolgozó kollégák személyes márkájának építésére.
Ha neked, is fontosak ezek az értékek, akkor kérjük, hogy támogass minket! Kis összegnek is örülünk és hálásak vagyunk érte.