Fotó: Budapest Airport.
Kövesse Facebook oldalunkat!

A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren 2022-ben 12 205 070 utas fordult meg, az utasforgalom így az év végére elérte a 2019-es rekordév 75 százalékát – közölte a Budapest Airport az MTI-vel.

Az éves forgalom 216 százalékkal haladta meg a 2020-ast, a pandémia első évét és 164 százalékkal a 2021-est, annak második évét

– írták.

A legforgalmasabb hónap 2022-ben az augusztus volt, 1 299 814 utassal. A közlemény szerint 2022-ben Budapestről 140 célállomásra lehetett repülni, ami gyakorlatilag megegyezik a 2019-ben elérhető desztinációk számával.

Kiemelték, a hosszú távú járatok közül az észak-amerikai célállomásokat kivéve minden desztináció visszaépült a járvány alatt is meglévők mellé, így 2022 végétől újra lehet utazni közvetlen járattal Kínába is.

A menetrendben tavaly 11 új úti cél jelent meg, és 4 új légitársaság gazdagította a budapesti repülőtér kínálatát, a legnépszerűbb úticél London, Tel Aviv és Párizs volt.

A Budapest Airport hangsúlyozta, hogy a légiáru mennyisége minden eddigi rekordot megdöntve év végére elérte a 194 000 tonnát, az előző évhez képest ez 5,8 százalékos, 2019-hez viszonyítva pedig 44 százalékos növekedés.

Ez azért is figyelemre méltó a BA szerint, mert a globális gazdasági lassulás a légiáru szállításban is visszaesést okozott, a Budapest Airport légi áru elosztó központ szerepe viszont a kelet-közép-európai régióban tovább erősödött. Ráadásul a rekord árumennyiséget kevesebb repüléssel sikerült elérni, 2021-hez képest 11,5 százalékkal csökkent a cargo járatok száma – ismertették.

A közleményben kitértek arra, hogy:

A Budapest Airport által az elmúlt 4 évben végzett fejlesztések értéke 2022 év végére elérte a 90 milliárd forintot, 2023 tavaszára pedig ez a szám a 100 milliárd forintot is meghaladja majd.

A BUD-csoportnál – Budapest Airport, Repülőtéri Üzemanyag Kiszolgáló Kft. (RÜK), BUD Security – jelenleg 1460-an foglalkoztatottak, 447-en tavaly érkeztek a vállalatcsoporthoz.

A dolgozók száma meghaladja a 2019-es szintet, annak ellenére, hogy a COVID negatív hatásai miatt 2020-ban két csoportos létszámleépítésre kényszerültek. A járvány után a létszámcsökkentésben érintett munkavállalók közül 131-en tértek vissza a csoporthoz – tájékoztatott a Budapest Airport.

Nyitókép: Budapest Airport

Tetszett a cikk?
Ne felejtsétek el megosztani! Köszönjük!

Szimpatikus számodra a Biztosító Magazin?
KÉRJÜK, HOGY TÁMOGASD A MUNKÁNKAT!
A színvonalas tartalmak előállítása és a szerkesztőség napi működtetése az online kiadványok esetén is igényel anyagi ráfordításokat. Ezért bátorkodunk, most a tisztelt olvasókhoz fordulni, hogy felajánlásaikkal támogassák munkánkat.

A Biztosító Magazin küldetése, hogy elősegítse Magyarországon a biztosítási tudatosság növekedését, valamint, hogy platformot teremtsen a szakmában dolgozó kollégák személyes márkájának építésére.

Ha neked, is fontosak ezek az értékek, akkor kérjük, hogy támogass minket! Kis összegnek is örülünk és hálásak vagyunk érte.
BIZTOSÍTÓ MAGAZIN A KÖZÖSSÉGI MÉDIÁBAN
Facebook CSOPORTUNKBAN szakmai témákat vitatunk meg, Facebook OLDALUNKON pedig értesülhetsz a legfrissebb hírekről. Kövesd a Biztosító Magazint a közösségi média oldalakon is!

Ne maradj le semmiről...