Kövesse Facebook oldalunkat!

Egy hitelfelvétel hosszú távú elkötelezettséget jelent egy-egy háztartás számára, ezért fontos az igénylésre való körültekintő felkészülés. Ma már a bankok a korábbi évekhez képest jelentősen egyszerűsítették a hitelfelvételhez kötődő adminisztrációt, de azért számos tényezőt figyelembe kell venni – derül ki a BankRáció.hu összeállításából, amely a lakáshitelfelvételhez szükséges legfontosabb tudnivalókat gyűjtötte össze.

A családtagok jövedelmét együttesen is vizsgálhatja a bank, kedvezményeket is kaphatsz

„Minden hitelfelvétel előtt nagyon fontos, hogy készítsünk családi költségvetést. Többek között számba kell venni a rendszeres kiadásokat, meghatározni, hogy mennyit tud az adott család törlesztésre fordítani anélkül, hogy túlfeszítené a kereteket, azaz marad hirtelen felmerülő kiadásokra is pénz”

– közölte Trencsán Erika, a BankRáció.hu szakértője.

Lényeges, hogy a családtagok jövedelmét együttesen is vizsgálhatja a bank. Ha két kereső van a háztartásban, akkor az összjövedelmük magasabb, és ezekre már kedvezményeket lehet érvényesíteni.

Mennyivel jobb?

Ha valaki 250 000 forintnál magasabb nettó fizetéssel rendelkezik és ezt a bankhoz utaltatja, esetleg más banki szolgáltatást vállal – például megtakarítási konstrukciót indít, biztosítást köt -, akkor akár több mint 1 százalékponttal csökkentheti a teljes hiteldíjmutatót. A BankRáció.hu adatai szerint december közepén

A 10 millió forintos, 20 éves futamidejű, legalább 3 évig fix törlesztőrészletű lakáshitelek között számottevő különbségek voltak.

  • A feltételek teljesítése esetén a legolcsóbb lakáshitelek akár alig több mint 3 százalékos thm-mel is felvehetőek, ha azonban az említett feltételek nem teljesülnek, akkor 4 százalék fölé mehet a thm.
  • Ez a különbség pedig a hitel futamideje alatt a teljes visszafizetendő összegben milliós extra kiadást jelenthet.



Egy százalék emelkedés a THM-ben 20 éve alatt akár másfél milliós többletköltséget is jelenthet

Másként fogalmazva, ha a legjellemzőbb feltételeket nem teljesíti a hitelfelvevő akkor 4-5 ezer forint lehet a különbség a havi törlesztőben, a teljes visszafizetendőben pedig 1-1,5 millióra rúghat az eltérés. Ráadásul az így megtakarított havi 4-5 ezer forintból egy lakástakarék-konstrukciót is el lehet indítani, amelyre állami támogatás is jár.

Trencsán Erika hozzátette:

„Bár a bankok ajánlatai különböznek, főként a thm-ben, de vannak olyan elvárások, amelyek majdnem minden banknál azonosak.”

Legalább minimálbérre legyél bejelentve

Lakáshitelt jellemzően csak 18 évnél idősebb, legalább rendszeres minimálbérrel rendelkező igénylők kaphatnak, emellett fedezetként egy ingatlant kell biztosítaniuk. Utóbbi miatt szükség van tulajdoni lapra, ezzel igazolható, hogy az ingatlan tehermentes. A felvehető hitel összegét a bank az általa megbízott értékbecslő szakvéleménye alapján határozza meg, magát a szerződést pedig közjegyző előtt szokták aláírni.

A BankRáció.hu szakértője szerint hitelfelvétel előtt érdemes a teljes piaci kínálatot átnézni, mert a hitelfelvételhez szükséges szolgáltatások költségeit vagy azok egy részét a bankok különböző akciók keretében megtéríthetik az ügyfelek számára.

Tetszett a cikk? Ne felejtsétek el megosztani! Köszönjük!

Tetszett a cikk?
Ne felejtsétek el megosztani! Köszönjük!

Szimpatikus számodra a Biztosító Magazin?
KÉRJÜK, HOGY TÁMOGASD A MUNKÁNKAT!
A színvonalas tartalmak előállítása és a szerkesztőség napi működtetése az online kiadványok esetén is igényel anyagi ráfordításokat. Ezért bátorkodunk, most a tisztelt olvasókhoz fordulni, hogy felajánlásaikkal támogassák munkánkat.

A Biztosító Magazin küldetése, hogy elősegítse Magyarországon a biztosítási tudatosság növekedését, valamint, hogy platformot teremtsen a szakmában dolgozó kollégák személyes márkájának építésére.

Ha neked, is fontosak ezek az értékek, akkor kérjük, hogy támogass minket! Kis összegnek is örülünk és hálásak vagyunk érte.
BIZTOSÍTÓ MAGAZIN A KÖZÖSSÉGI MÉDIÁBAN
Facebook CSOPORTUNKBAN szakmai témákat vitatunk meg, Facebook OLDALUNKON pedig értesülhetsz a legfrissebb hírekről. Kövesd a Biztosító Magazint a közösségi média oldalakon is!

Ne maradj le semmiről...